Saturday, November 3, 2012

Zhvillohet veprimtaria "NE MIQESINE POETIKE te KRIJUESIT NDREC MUSTAFA"

Ne kuader te veprimtarive artistiko-historike te 100-vjetorit te Pavaresise, Lidhja e shkrimtareve dhe artisteve te Shqiperise, dega Puke ne bashkepunim me QKMBM-ne u organizua sot dt.03.11.2012 ora 12:00 ne qendren e QKMBM Tirane   veprimtaria promovuese: " NE MIQESINE POETIKE te KRIJUESIT NDREC MUSTAFA"
Kjo veprimtari mbreselenese realizohet nen kujdesin e z.Arben Imami (Minister i Mbrojtjes )
Ne kete veprimtari pershendeten intelektual dhe krijues te njohur te Shqiperise.
Veprimtaria u shoqerua me Poezi,kenge,valle, intervista etj.
Kjo veprimtari u moderua nga regjisori z.Fran Vukaj (Qytetar Nderi i qytetit te Pukes)
Ndrec Mustafa eshte autori i :

1.Te kendoj nje here mandej te vdes
2.Kenge e ngujueme
3.Vec me Kenge mallin e shuaj
4.Vall ku shkuan zogjte e bardhe
5.Simfonia e shpirtit
6.Piskama e lirise
7.Lulja e shpirtit
8.Qesh e gezohu lulekuqja e Arberit
9.Zani Im
10.Mbi shqiponja me dy krena.
______
Burimi: Forumi Pukjan
Pergatiti: Gezim Kopani
Ilustroi: Forumi Pukjan
Dt.03.11.2012

No comments:

Post a Comment